<< Maj 2018 >>
PoWtSrCzPiSoNi
 123456
78910111213
14151617181920
21
222324252627
28293031   
KYNOLOGIA.PL - portal społecznościowy miłośników psów

AKTUALNOŚCI: 1 lipca - DZIEŃ PSA

dodano: 3 lata temu

Dzień Psa to święto, którego nie trzeba przedstawiać! Jednak w Polsce data ta została wybrana nieprzypadkowo. 1 lipca czyli początek sezonu wakacyjnego to często próba dla nowo upieczonych właścicieli psów i kotów. To właśnie latem na ulice i do schronisk trafia najwięcej psów, które stały się przeszkodą w spokojnym spędzeniu urlopu.
Pracownicy schronisk w całej Polsce o tej porze mają pełne ręce roboty. W przytuliskach przybywa bezdomnych zwierząt, które przegrały z wakacyjnymi planami swoich właścicieli
Dzień Psa przypomina, że psy kochają swoich właścicieli zawsze i bez względu na wszystko. A porzucanie ich (przywiązywanie do drzewa, wyrzucanie z samochodu za miastem, skazywanie na bezdomność) to najwyższy akt okrucieństwa.
Jest to idealna okazja, by zastanowić się nad tym, jak psy są traktowane w naszym społeczeństwie, czy się po nich sprząta i jak są traktowane podczas sezonu urlopowego. Jest też okazją, aby nieść pomoc zagubionym i porzuconym zwierzętom.
W Stanach Zjednoczonych Narodowy Dzień Psa (ang. National Dog Day) obchodzony jest 26 sierpnia. Ustanowiony został przez Fundację Krajowego Dnia Psa (National Dog Day Foundation) w 2004. Dzień ten powstał na cześć psów wszelkiej maści i ras w dowód uznania za ich miłość, lojalność i przywiązanie, za ich pracę w ratownictwie, w wykrywaniu narkotyków czy bomb i za ich poświęcone życie. Fundacja zachęca społeczeństwo do adopcji psów bezpańskich i porzuconych, aby mogły wieść szczęśliwe, bezpieczne i wolne od przemocy życie.

kynologia_pl kynologia_pl
mężczyzna, 36 l.

tagi: dzień psa

źródło: wikipedia

OCEŃ

0

0
UDOSTĘPNIJ
ULUBIONE 0
Wyświetleń: 9515
juniorbigdadys juniorbigdadys
rok temu
1 lipca - DZIEŃ PSA
Wszystkiego NAJ NAJ NAAAAAJ
polka polka
3 lata temu
1 lipca - DZIEŃ PSA
Samych najlepszości !!!
jareth jareth
3 lata temu
1 lipca - DZIEŃ PSA
wszystkim psiakom wszystkiego najlepsiejszego!
bartosz bartosz
3 lata temu
1 lipca - DZIEŃ PSA
Wszystkim PSIAKOM oraz ich właścicielom wszystkiego wszystkiego najlepszego !! :)