Forum / KOMENTARZE Z PORTALU / Hodowle

Komentarze do hodowli Nadmorska Przygoda

Nadmorska Przygoda Berneński Pies Pasterski, Leonberger, Landseer, Pirenejskie Psy Górskie, te ostatnie od niedawna sprowadzone ze Szwecji, z hodowli pod Sztokholmem. Jest to podstawowe stadko naszej hodowli.Hodowla prowadzi bardzo rzadką rasę psa jakim jest landseer a w hodowli Reproduktor Ch.Pl.Burago Zw.Polski Kolejny rok, Zw. Europy, Zw. Swiata, oraz Zw. Pl Kasandra - Psy linii zachodniej.Landseer to duży pies. Prawidłowa anatomia i niezbyt masywna budowa zapewniają mu znakomitą ruchliwość i sprawność. Landseer ma zrównoważoną psychikę, doskonale sprawdza się jako pies rodzinny, wspaniały towarzysz dzieci, uważny i spokojny stróż. Jest odważny, niekonfliktowy i cichy. Potrafi znakomicie zachować się w różnych sytuacjach, a będąc z natury czysty i elegancki, może się udać ze swym panem zarówno do parku miejskiego, jak i restauracji, budząc ogólny podziw swym wyglądem i zachowaniem. Do tej charakterystyki pasuje nowy nasz nabytek jakim jest Pirenejski Pies Górski, mimo że podstawowy kolor to biel, jest prawie nie brudzący, potwierdza to eleganckim kontrolowanym ruchem omijając wszelkie kałuże i nie wdając się w niepotrzebne zabawy mogące pobrudzić eleganckie futerko. Berneńczyki i leonbergery to najstarsza rasa w naszej hodowli i można dużo obejrzeć i poczytać na naszej stronie int. http://pirenejskiepsy.orangespace.pl

dodaj komentarz

| ulubiony: 0
| wyświetleń: 1557
  • Bardzo podobają mi się Berneńskie psy pasterskie, mam takiego psa i mam pytanie: czy wasze Berneńczyki również tak denerwują?
    • Witam.....
      W zasadzie każde stworzenie jak również człowiek ma prawo się zdenerwować, zazwyczaj jest jakaś ku temu przyczyna przeważnie w wychowaniu, wystarczy ja znależć, zniwelować, zmienic postępowanie z psem i często charakter psa się zmienia, berneńczyki to zazwyczj duże przytulanki, potrzebują dużo uczucia, nie lubią karcenia przynosi to odwrotny skutek w wychowaniu u nas w hodowli sa spokojne ulegają posłusznie innym psom np: leosiom albo pireneją, przebywanie z większą ilością psów również ma dodatni skutek potrafią sie dostosować do środowiska to tak jak z jedynakiem w rodzinie dlatego zalecam jezeli warunki na to pozwalają aby pies w rodzinie miał zawsze jakiegoś psiego towarzysza człowiek nie zawsze jest mu wystarczalny.
      Pozdrawiam K.Cyman