Forum / PSY W POTRZEBIE / Akcje

| ulubiony: 0
| wyświetleń: 915
 • Przyślij obrożę – daj psu szansę na nowy dom!

  Schronisko w Korabiewicach powstało około 20 lat temu, powołane z potrzeby serca i z dobrych intencji przez osobę prywatną. Niestety z powodu szybko rosnącej ilości zwierząt sytuacja wymknęła się spod kontroli i zwierzęta nie miały odpowiedniej opieki weterynaryjnej oraz karmienia, co skutkowało bardzo wysoką śmiertelnością. Obecnie przebywa w nim 400 psów, 20 koni, 10 kotów i 4 niedźwiedzie.
  Coraz więcej psów w schronisku w Korabiewicach nabiera zaufania do ludzi, coraz chętniej podchodzą do nas, pozwalają się głaskać, biorą smakołyki z dłoni. W przeszłości do niektórych z nich nie wchodzono tygodniami przerzucając jedzenie łopatą przez siatkę, wiele było bitych....
  Kolejnym etapem jest nauka chodzenia na smyczy i wyjście na pierwszy spacer. Psy chcą współpracować, wolontariusze chcą pomagać - niestety, brakuje nam obroży dla wszystkich naszych podopiecznych a bieżące wydatki na karmę i opiekę weterynaryjną utrudniają nam nawet najmniejsze inwestycje.
  Chcielibyśmy, aby każdy pies miał swoją obrożę i aby nic nie stało na przeszkodzie, by mógł podziwiać świat nieprzesłonięty kratami. Przede wszystkim praca z psem na spacerze i przyzwyczajanie do kontaktu jest niezbędnym warunkiem jeśli zwierzę ma nadawać się do adopcji! Masz w domu starą, niepotrzebna obrożę? Może chcesz nam taką zafundować lub kupić i przysłać?
  Przydadzą się nam używane obroże każdego rodzaju (ale jeśli będziecie kupować to prosimy o parciane - materiałowe) dla psów małych, średnich i dużych. Ok. 120 psów potrafi już chodzić na smyczy i wychodzi na regularne spacery, w kolejce czekają następne - podaruj spacer psom z Korabiewic! Naszych podopiecznych możesz zobaczyć na stronie http://www.schronisko.info.pl

  Obroże można wysyłać na adres:

  Fundacja MRNRZ Viva,
  03-772 Warszawa,
  ul. Kawęczyńska 16/42a

  Można także dokonać przelewu na ten cel na konto schroniska, z dopiskiem "obroże":

  Fundacja MRNRZ Viva,
  Warszawa, Kawęczyńska 16/42a;
  05 1370 1109 0000 1706 4838 7319

  Adopcje psów:
  Małgorzata:
  tel. 790 102 267
  adopcje@schronisko.info.pl