<< Marzec 2018 >>
PoWtSrCzPiSoNi
   1234
567891011
12131415161718
19
20
2122232425
262728293031 
KYNOLOGIA.PL - portal społecznościowy miłośników psów

Pies:  Sandy

Sandy
Przydomek:
GRENA Plesówka
Rasa:
Gończy Hamiltona
Organizacja:
ZKwP o. Poznań
Data urodzenia:
2012-07-12
Nr rej.:
47769/VIII/12
Nr rodowodu:
PKR.VI-16777
Płeć:
Suka
CHIP/Tatuaż:
/ 7T

sandy sandy
mężczyzna, 60 l.

Opis:
Gończy Hamiltona (Hamiltonstovare) to szwedzka rasa psów gończych, która prawie nie występuje poza granicami Szwecji z uwagi na fakt, iż jest uznawana tam za Dobro Narodowe tego kraju. Nasza Sandy należy więc do nielicznych przedstawicieli tej rasy w Polsce. Gończy Hamiltona to dość rosły pies o smukłej, mocno zbudowanej i proporcjonalnej sylwetce. Różni się od pozostałych gończych skandynawskich nie tylko większymi wymiarami, ale i specyfiką pracy, a także charakterem. Podczas gdy większość gończych tropi zwierzynę w sforze to gończe Hamiltona polują w pojedynkę lub parami. Za tropem podąża głosząc zwierzynę, a czystość i siła „grania” jest uważana za ważną cechę – musi być słyszalna z dużej odległości.Używa się ich do polowań na lisy i zające. Są świetnymi łowcami, cechuje je opanowanie, odwaga, szybkość, wytrzymałość i waleczność. Silnie zakorzeniony instynkt łowiecki powoduje że kiedy znajdą się na wolnej przestrzeni to nie można liczyć na to że zareagują na przywołanie swojego właściciela. Jest to rasa niezwykle żywiołowa, cechująca się ogromnym temperamentem oraz naturalnym entuzjazmem a także czułym i serdecznym usposobieniem dzięki czemu psy tej rasy łatwo zaskarbiają sobie sympatię i przyjaźń właścicieli, stając się ulubieńcami całej rodziny gdyż w stosunku do bliskich cechuje je łagodność, wierność i oddanie. Gończe Hamiltona wymagają dużej ilości ruchu oraz ćwiczeń bez których mogą przejawiać problemy z zachowaniem. Potrzebują przestrzeni i kontaktu z naturą. Są bardzo aktywne, inteligentne i posiadają łatwość uczenia się. Wykazują ochotę do nauki i pracy, są posłuszne, stanowcze, zaradne i pełne determinacji. Nie przejawiają agresji w stosunku do ludzi oraz innych zwierząt. Podlegają próbom pracy.

Maść:
Trójkolorowe. Grzbiet, szyja, boki tułowia i górna część ogona czarne. Głowa, uszy i kończyny, a także boczne części szyi, tułowia i ogona płowe. Maść płowa może zmieniać odcień od złocistego do głębokiego, intensywnego czerwono-brązowego. Na górnej części kufy znajduje się biała listwa. Białe są także górna i spodnia powierzchnia szyi, klatka piersiowa, koniec ogona i dolna część kończyn oraz łapy.

Włos:
Włos sztywny, niezbyt krótki, dobrze przylegający do tułowia. Na głowie, uszach i przedniej powierzchni kończyn włos musi być gładki i bardzo krótki. Na spodniej stronie ogona i tylnej powierzchni ud włos jest raczej długi, ale nie tworzy frędzli.

Badania:
Dysplazja : Badanie na dysplazję : HD - A ED - O OCD - brak cech OCD

Szkolenia:
PT - pies towarzyszący

Osiągnięcia:
Młodzieżowy Champion Polski Champion Polski Zwycięzca Polski 2014 Zwycięzca Niemiec 2014 Zwycięzca Europy 2014

Sandy Sandy
sandy 3 lata temu

Ten pies nie należy do żadnej hodowli.

Ten pies nie ma wyników.

OCEŃ

0

0
UDOSTĘPNIJ
ULUBIONE 0
Wyświetleń: 2991