<< Maj 2018 >>
PoWtSrCzPiSoNi
 123456
78910111213
141516171819
20
21222324252627
28293031   
KYNOLOGIA.PL - portal społecznościowy miłośników psów

Wszystkie

DODAJ ARTYKUŁ
Akcja sterylizacji Marzec 2014 - Nie rozmnażaj - nie porzucaj! Akcja sterylizacji Marzec 2014 - Nie rozmnażaj - nie porzucaj!
Jak co roku w marcu rusza Ogólnopolska Akcja Sterylizacji.

Jej celem jest popularyzacja tej humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych - w szczególności psów i kotów.
kynologia_pl | dodano: 4 lata temu
Studenci poznańskiej Weterynarii o kastracji Studenci poznańskiej Weterynarii o kastracji
W związku ze zbliżającym się „miesiącem sterylizacji”, w poniższym artykule poruszono temat zabiegów kastracji suk i kotek. W tekście starano się również rozwiać wszelkie wątpliwości w odniesieniu do tego tematu. Każdą tezę podparto najnowszymi doniesieniami z literatury fachowej aby ułatwić podjęcie właściwej decyzji właścicielom zwierząt, a także wpłynąć na dobrobyt bezpańskich stworzeń. W artykule znajdują się także informacje pomocne tym, którzy już zdecydowali się na zabieg.
kynologia_pl | dodano: 4 lata temu
0%
Bodźce w rozwoju szczeniąt Bodźce w rozwoju szczeniąt
Od dawna już wiemy, że pies nie jest takim automatem jak dawniej sądzono. To znaczy, że nie jego działanie nie opiera się wyłącznie na instynktach, ale kieruje się w życiu również doświadczeniem. Zresztą nasza wiedza o samych instynktach znacznie wzrosła ostatnimi czasy. Nie mamy już wątpliwości, że zachowania wrodzone są o wiele bardziej złożone niżby mogło się to z pozoru wydawać, że mogą zmieniać się pod wpływem bodźców zewnętrznych.
kynologia_pl | dodano: 5 lat temu
100%
Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Marzec 2013 Ogólnopolska Akcja Sterylizacji - Marzec 2013
W tym roku po raz kolejny rusza Ogólnopolska Akcja Sterylizacji.

Jej celem jest popularyzacja tej humanitarnej metody ograniczenia nadpopulacji zwierząt domowych - w szczególności psów i kotów.

W szczególności Akcja ma za zadanie:

- Umożliwić Właścicielom psów i kotów zapisanie swojego pupila na zabieg w promocyjnej cenie.
- Zwiększyć świadomość właścicieli zwierząt domowych (kotów i psów) na temat ich odpowiedzialności za swoje zwierzęta i ich potomstwo.
- Pokazać globalne spojrzenie na nadmierne rozmnażanie się zwierząt domowych w świetle ich istniejącej nadpopulacji, bezdomności, przepełnionych schronisk, masowej i często tragicznej śmierci lub przypadków bestialskiego uśmiercania.
- Zmaksymalizować liczbę wykonanych zabiegów w placówkach weterynaryjnych, które przystąpią do akcji.
kynologia_pl | dodano: 5 lat temu
100%
Gdy pies ma nadwagę Gdy pies ma nadwagę
Kłopoty z utrzymaniem prawidłowej wagi ciała dotyczą nie tylko nas, ale i naszych domowych pupili. Głównymi przyczynami są zbyt obwite i kaloryczne jedzenie oraz mało ruchu.
Niestety, podobnie jak u ludzi, nadwagą u psów prowadzi do wielu problemów zdrowotnych, takich jak nadmierne obciążenie stawów lub schorzenia serca.

Na szczęście, zbyt duża masa ciała nie jest chorobą nieuleczalną. Można sobie z nią poradzić, ale wymaga to od nas cierpliwości i konsekwentnego działania.
kynologia_pl | dodano: 5 lat temu
100%
Zwierzak w podróży Zwierzak w podróży
Zwierzak w podróży,
czyli o czym należy pamiętać zabierając pupila na wakacje.

Wielu właścicieli psów i kotów decyduje się na spędzenie urlopu w towarzystwie swoich czworonożnych przyjaciół. Warto pamiętać o przestrzeganiu kilku podstawowych zasad dotyczących podróżowania zwierząt, aby oszczędzić im stresu i zapewnić komfort
oraz bezpieczeństwo podczas jazdy.
kynologia_pl | dodano: 5 lat temu
100%
Ogólnopolska Akcja Sterylizacji 2012 -  PRZEDŁUŻONA ! Ogólnopolska Akcja Sterylizacji 2012 - PRZEDŁUŻONA !
Przypominamy, że już po raz trzynasty, jak co roku w marcu, została przeprowadzona [b]Ogólnopolska Akcja Sterylizacji psów i kotów[/b] (w niektórych lecznicach również królików, fretek i gadów).
kynologia_pl | dodano: 6 lat temu
100%